Şeker Ölçümü

  • Merhaba hocam ben, 36 yaşındayım. Dün yaptırdığım tahlilde açlık kan şekerim 104, tokluk kan şekerim ise 101çıktı. Tokluk kahvaltıdan 2 saat sonra ölçüldü. Henüz doktorla görüşemedim. Sizce şekerim yüksek mi? Başka tahlillerde yaptırmam gerekir mi? Yoksa sadece yediklerime dikkat etmem bu aşamada yeterli mi? Yorumlarsanız sevinirim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Açlık kan şekeriniz 100'ün üzerinde çıkmış. 100 ile 126 arasına bozulmuş açlık glikozu diyoruz. Ailenizde şeker hastalığı var ve şişmansanız şeker yükleme testi ve 3 aylık kan şekeri ortalamasını veren a1c testi yaptırabilirsiniz. Endokrine başvurunuz. Hayırlı günler dilerim. 14.04.2021 21:49 tarihinde cevapladı.

18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş