Şeker hastası mı?

  • Aclık şekeri 83 hga1c 6.2 vekoah kalp hatalıgı olan 80 yadında erkek bu degerler normal mi iyi günler hocam teşekkürler.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun açlık kan şekeri normal a1c 6.2 biraz yüksek a1c türkiye'de standardizasyonu tam olmadığı için tanı kriterleri içerisinde daha girmedi, yaşta 80 diyabetik diyete dikkat edelim, basit şekerlerden, bal reçel pekmez şerbetli tatlılar gazlı kolalı şekerli içeceklerden uzak duralım gene şekeri kontrol ettirelim hayırlı günler dilerim. 16.03.2021 11:30 tarihinde cevapladı.

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş