Şeker hastasında ani kilo artışı

Güncelleme tarihi: 17 Ağu 2021

  • Merhaba hocam Benim 68 yaşında babam var. Babam bir süre önce nefes darlığı, öksürük, ishal, üşüme ve halsizlik belirtileriyle hastalık geçirdi. İlk akla gelen korona oluyor ama babam daha önceden korona da geçirdi. Bu halsizliği ve ishal gibi şeyleri geçti ama nefes darlığı problemi hâlâ yeteri kadar iyi değil ve şu an kabız, kilo almaya başladı. Yediklerine dikkat ediyor normalden daha az yiyor ama bedeni şişmeye başladı. Kendisi tiroid bezinin iyi çalışmadığını düşünerek dereotu yemeye başladı ve cevizi suya ıslatıp onun suyunu içiyor. Bayramdan sonra hastaneye gideceğini belirtti ama ben hâlâ endişeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuz? Sorunu ne olabilir ? Evde yapabileceğimiz dikkat edeceğimiz bir husus var mı? Nelere dikkat etmeliyiz?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Kronik akciğer hastalığı varsa o da sağ kalp yetmezliği yapmış ise şişme nedeni ödem olabilir. Tam bir değerlendirmek lazım, fizik muayene, laboratuvar ile beraber değerlendirmeden bir şey diyemeyiz. kontrole mutlaka gidiniz. Hayırlı günler dilerim. 07.05.2021 15:41 tarihinde cevapladı.

46 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş