1 yıldır aralıklarla gelen karın ağrısı

  • Hocam merhabalar. Yaklaşık bir yıldır, ayda bir, bazen 2 hafta bazen de 1 hafta arayla olmak üzere sağ kasık tarafımdan bastırdığımda acıyarak başlayan, daha sonra orta kasık bölgesine oradan da karnıma yayılan bir ağrı var. Bir gün önceden yavaş yavaş başlıyor. Ertesi gün şiddetli oluyor, sonraki günler azalarak sona eriyor. İlginç olan genellikle aynı günlere denk gelmesi, örneğin geçen hafta veya 2 hafta önce bir çarşamba günü olduysa birkaç hafta sonra yine çarşamba günü oluyor. Aslında tam olarak ağrı da denmez karnımda hassaslık ve hafif baskı uyguladığımda bile acıyan bi tablo oluşuyor. Ciğerlerime doğru da vuruyor bu ağrı. Kendimi hasta gibi hissediyorum o gün. Nabzım yüksek oluyor, başım ağrıyor. Karnımda hareketlilik artıyor, gaz salınımı da oluyor. 2-3 ay önce genel cerrahiye gittim. Alt batın tomografi çekildi ve temiz çıktı. Doktor bir daha ağrıdığında gel ultrason çekelim dedi. Dün sağlık ocağına gittim derdimi anlattım. Doktor bağırsak gevşetici verdi, o biraz rahatlattı. İnternette araştırayım dedim belirtilere baktığımda böbrek üstü bezi tümörü olabilir mi şeklinde bi şüpheye düştüm. Umarım cevaplandırırsınız, şimdiden teşekkür ederim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun karın ağrısı gerçekten bağırsaklarla ilgili olabilir ilaçların da faydasını görmüşsünüz geçmezse bir gastroenteroloji başvurunuz tomografi çektirmiş siniz gerçi alt batın ama olsaydı bir şey görünürdü hayırlı günler dilerim 06.12.2020 15:22 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş