3. gün yapılan testler

  • Hocam merhabalar, bana 2-3 sene önce polikistik over sendromu teşhisi konuldu. 6 ay kadar ilaç kullandım kendiliğimden bıraktım. Son dönemlerde sivilcelenmelerim arttığı için ve ne durumdayım diye kontrol için doktora gitmek istiyorum. Fakat şöyle bir durum var: Önceki dönemlerde adetim düzensiz olmasına rağmen adet dönemim 7-8 gün sürerdi. İlk günden itibaren akıntım yeterince olurdu. Son dönemlerde adetlerim daha düzenli fakat bu seferde ilk iki gün kahverengi leke geliyor üçüncü gün kanamam bolca akmaya başlıyor. Bu şekilde 9-10 günlük adet dönemi yaşıyorum. Şunu sormak istiyorum testler için adetin 3. günü aç karınla gelinmesi öneriliyor. Ben leke gelen ilk iki günü adet olmuş sayıyor muyum yani bu üç günün içine katıyor muyum? Ve 3. gün gitmem şart mı başka günler de gidebiliyor muyum?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun lekelenmenin başladığı günden itibaren 1. gün sayıyoruz 3, 4, 5. günlerde testleri vermek lazım bugünler testlerimizi veriniz endokrinde takip olunuz hayırlı günler dilerim. 01.04.2021 21:35 tarihinde cevapladı.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş