5 alfa redüktaz eksiklliği

  • Merhaba hocam, 21 yaşında erkeğim 5 alfa redüktaz eksikliğim var. Bu yüzden sakalım çıkmadı, boyum 167de kaldı, sesim kalınlaşmadı yani ikincil eşey karakterim oluşmadı. Sorunum kesinlikle testosteron eksikliği değil 2 yıl hormon tedavisi gördüm kanımdaki testosteron oranı gayet normal ama dediğim gibi hücrelerim almıyor bu yüzden hiçbir şekilde tedavi olamadım. Bir çok doktora göründüm hepsi farklı dozlarda hormon tedavisi uyguladılar başka bir çare bulamadılar malesef bir faydası olmadı. 21 yaşındayken 15 görünmek sosyal hayatımı yok ediyor. Bu hastalığın bir çözümü var mıdır? Umudumu kesmeli miyim?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun spermiyogramda sperm hücresi var mı. sakal için var olan kıl köklerni uyaran lokal tedaviler var. denemekte fayda var. 09.11.2020 20:29 tarihinde cevapladı.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş