Açlık şekeri

  • Hocam iyi günler dilerim.45 yaşındayım.açlık şekerim daha önceleri 100 ün altındaydı.ilk defa 109 çıktı..total kolesterol 215 ldl 132 hdl 67 çıktı.ölçülmeden önceki akşam sütlü tatlı yemiştim .ailede şeker yok 2/3 kilo fazlam var.Acaba bende gizli şeker olduğunu mu gösterir..önemli bir değermidir.nelere dikkat etmeliyim?acil olarak 3 aylık şeker baktırmam gerekirmi hocam ??çok teşekkür ederim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun açlık kan şekeri 100 sınırda bir değer akşam tatlı yediyseniz bile pankreas rezervi iyi, insülin direnciniz yoksa sabah kan şekerinizi yüzün altında bekleriz müsait olduğunuz zaman bir şeker yüklemesi yaptırmanız 3 aylık ortalaması olan a1c ya bak tırmanız iyi olur hayırlı günler dilerim. 02.03.2021 20:44 tarihinde cevapladı.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş