Acil yardım lütfen

  • Hocam merhaba, 1993 doğumluyum. 28 yaşındayım insülin direnci geçmişim var. Buna istinaden metformin kullandım. Diyet ile 14 kg verdim. Ancak yeniden 7-8 kg aldım geriye. Ciddi anlamda şeker düşme atakları yaşıyorum. Uykudan uyandırıyor bulantı titreme ve taşikardi ile. 45 e indi en düşük . Cihazım var onunla ölçüyorum kendimi kötü hissettiğim vakit. Ve özellikle yemekten sonra düşüyor son günlerde . Yemek yiyiyorum şiddetli bulantı, terleme, taşikardi, etrafta olup biteni anlamada güçlük hafıza kaybı algılamama sorunları yaşıyorum en aşşağıya düştüğü zaman . İnsülin direnci sorunum varken şekeri mi parmaktan ölctürdüpünde cıkmazdı düşük. Ama şimdi düşük çıkıyor. Ve semptomlar tatlı yiyince hemen kesilmiyor uzun sürüyor. Tatlı yiyiorum deli gibi geçiyor sonra yine düşüyor. Sonra yine döngü haline geldi pankreasımın bulunduğu yere ağrı giriyor bazen .Bugün yine 53 e düştü bir anda tok olmama rapmen düşüyor hatta yemeklerden sonra düşüyor sıklıkla. Çıkması zaman alıyor o an insan kaygılanıyor haliyle terlemek taşikardi vs. Üstüne bugün 8 tane şerbetli tatlı 2 adet şeker yedim. Kendimi anca topladım. Ancak normale dönmem bi iki saati buldu diyebilirim sizlere. Ardından yine düşecek gibi oldu ince bi dilim pasta ve kola içtim.yemek istemiyorum ama midem bulandıgında seker düşüklüğü geliyor diyorum... şimdi akşam oldu yine düştü yani sürekli döngüm bu şekilde . Bıktım. Sizin yardımınıza muhtacım. Beni yönlendirin akıl verin ne olur. Yardımcı olursanız cok sevinirim. Saygılarımla.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun aşikar hipoglisemi yaşıyorsunuz bunun kaynağını ayırt etmek lazım aslında hastaneye yatırarak uzamış açlık testi yapmak lazım çünkü her şeyi reaktif hipoglisemiye, insülin direncine bağlamak çok doğru değil bazen insülin üreten lezyonlar olabiliyor insülinoma gibi ayırıcı tanı açısından hastaneye yatırarak test etmek gerekir endocrine başvurunuz hayırlı günler dilerim. 04.03.2021 11:47 tarihinde cevapladı.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş