Anti tpo Yüksekliği

  • Hocam merhaba. Benim anti tpo değerim 18. ama tsh t4 t3 olan diğer değerlerim normal. Hasimato hastalığı tanısı için tpo'nun yüksek olması yeterli mi? Yoksa tsh yükselmesi mi gerekiyor? Öyleyse ilaç mı kullanmam lazım? Bu tahlillere göre , ürtiker başladı sorunun bundan olabileceğinden şüpheleniyorum. Teşekkür ederim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Hashimoto tanısı için tpo yüksekliği, tiroid ultrasonundaki heterojenite, fibrotik değişiklikler, psedo nodül oluşumları tanı koydurur. Tiroid hormonlarınız normal. buna ötiroid hashimoto diyoruz. İlaç başlamıyoruz. Takip ediyoruz, Senede bir tiroid hormonlarına baktırmanız yeterlidir. Ürtikerle birlikteliği olabiliyor, ancak tiroid hormonları normal ise ilaç vermiyoruz hayırlı günler dilerim. 21.04.2021 19:23 tarihinde cevapladı.

18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş