Böbrek üstü bezinde kitle

  • Hocam merhaba annemin böbrek üstü bezinde kitle tespit edilmişti yapılan altı aylık tetkikte ilaçlı mr çekiminde Sol adrenal bez düzeyinde içersinde milimetrik kalsifikasyon sergileyen 6x3 cm çapında heterojen boyanan kontraslı 70. sn görüntülerde 89 HU ,15. dk görüntülerde 73 HU adenom ile uyumsuz nodüler kitle lezyonu izlendi bu korkulacak birşey midir ? yorumlayabilir misiniz şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun çekilen mri da adenoma uymayan demiş başka bir neden var mıdır araştırmak gerekir, hormon salgılıyor mu bakmak lazım, eğer başka bir neden bulmadık hormon salgılamıyor ise bile opera edip onu almak lazım endocrine başvurunuz hayırlı günler dilerim. 31.03.2021 21:54 tarihinde cevapladı.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş