Balık yağı

  • Merhabalar, pek balık tüketmediğim için balık yağı takviyesi almak istiyorum. Günlük 1000 mg, ama merak ettiğim balık yağı kanı pıhtılaştırıyor gibi bir şey okudum internette. Herhangi bir ilaç kullanmıyorum ,güvenle kullanabilir miyim? Teşekkürler.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Balık yağı tüketimi için sadece derin su balıkları deniz ürünleri tüketmeniz gerekmez, hayvansal ürünler, et ve süt ürünleri, yumurta, lahana, ıspanak, semizotu, soya fasulyesi, avakoda, ceviz gibi ürünlerde de bulunmaktadır, bunları tüketmeniz ve dengeli beslenmeniz balık yağı için yeterlidir. Hayırlı günler dilerim. 05.04.2021 17:28 tarihinde cevapladı.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş