Ciddi başka bir şey olabilir mi?

  • Merhabalar hocam 22 yaşındaki kızımın TSH I 5 ile 7 arasında değişiyor. 3 aydır ilaç kullanmasına karşı sonuçlarda pek fark görülmüyor. USG de nodül yok dendi. Tiroit bezi küçükmüş. İlaç neden fayda etmiyor. Bir de tiroit çalışmıyorsa kilo alması gerekmez miydi? Kızım çok aşırı zayıf. Bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Geçmiş olsun. Tiroit ilacını aç almak ve bir saat sonra yemek yemek gerekir. Tiroid ilacı ile demir ilacı ya da kalsiyum ilacı gibi vitaminler arasında 6 saat olmalıdır. Endişe etmeyin, iki ay sonra tekrar bir tsh baktırın. 08.03.2020 14:14 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş