D vitamini eksikliği

  • Merhaba Hocam. Kan tahlilimde D vitamini değerim 14.95 çıktı. D vitamini eksikliğim varmış. Günde 4000 Ünite D vitamini alıyorum. Fakat toplamda ne kadar süre kullanacağımı bilmiyorum. Sizce toplamda kaç ay kullanmalıyım?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun en az 4 ay kullanın 4 ay sonra bir d vitamin düzeyi baktıralım ona göre doz ayarlayalım inşallah. Hayırlı günler dilerim 14.04.2021 19:12 tarihinde cevapladı.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş