D vitamini eksikligi

  • Dr hanim merhaba. Bn 26 yasindayim. D vitaminim 6.7 cikti. Demirimde hep dusuk cikiyor malesef . Asm dr u bana d colefor 20 bin kapsul verdi. Bunun yaninda k vitamini almami onerir misiniz. Bir de bu kapsuller bittikten sonra hangi d vitaminini onerirsiniz idame tedavisi icin.kolay gelsin :)

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun adet gören bayanlarda demir eksikliği beklediğimiz bir şey eğer eksiklik tespit edilmişse demir tedavisi almak iyi olur d vitamini eksikliğinde size yazılan ilacı kullanabilirsiniz idame içinde haftada bir almanız uygundur hayırlı günler dilerim 06.12.2020 15:19 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş