D vitamini toksitesi

  • Sayın hocam çölyak hastasıyım d vitamini değerim 9 du. Doktor damla verdi iki ay kullandım bu sefer 106 olmuş. Bu değer hiperkalsemi yapar mı ? Doktor pth ve kalsiyuma bakmadı baktırmalı mıyım ?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun d vitamini 106 yüksek bir değer kalsiyum baktırılabilir bol sıvı tüketin yüksek dozda d vitamini 300.000 ünite gibi tek seferde önermiyoruz hayırlı günler dilerim 09.11.2020 20:24 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş