D3k2 karaciğer hastalığında

  • Merhaba hocam. şu an piyasada bolca satılan d3k2 damlaları var. bu takviyeyi kronik karaciğer rahatsızlığı (primer biliyer sirz ve otoimmun hep+insülin direnci) olan birisi kullanmasının bir zararı olur mu? çünkü K vitamininin karaciğer için sorun olabileceğini okumuştum. Zararlıysa nasıl d vitamini almalı? ampul mü içsin bebek damlası mı vs?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. k vitamini ile kombine forumlarından da alabilirsiniz yüksek doz d vitaminini çok önermiyoruz ampullerde 300 bin ünite d vitamini var günde 1000-2000 ünite idame için eksiklik içinde 3000 4000 ünite yerine koymak uygundur damlalar güzeldir hayırlı günler dilerim. 05.11.2020 11:52 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş