Dhea-s hormonu ve sivilce

  • Hocam merhaba, aşırı yağlı cilt ve geçmeyen kistik sivilcelerimden dolayı hormon testi yaptırdım. TSH, LH hormonlarım normal, DHEA-S hormonum 408.1 olarak yüksek çıktı, doktorum bu hormonun gün içerisinde dalgalanma yarattığını bu yuzden önemli olmadıgını söyledi. Geçmeyen sivilcelerim ve aşırı yaglı cildimin sebebının bu hormon olma ihtimali yok mu? Gercekten önemsiz bir değer midir bu yükseklik? Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun bu hormonun yüksekliği laboratuvar olarak hiperandrojenemi olarak tarifler iz endokrinin görmesinde de fayda var hayırlı günler dilerim 13.12.2020 21:06 tarihinde cevapladı.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş