Diane kullanmalı mıyım?

  • Merhaba hocam kıllanma yağlanma sivilce ve adet gecikmesi problemi yaşadığım için ultrasonla bakıldı. Polikistkover görünümü var dendi. Kan tahlili yaptırdım, adetin 3. günü hormon değerlerim LH:4,85 ****,24 PROLAKTİN: 14,1 E2: 15,3 DHEA-SO4: 543 Total testestoron: 0,51 TSH: 1,61 Serbest T4: 1.04 **** İNSÜLİN:14,5 serum indeksi normal olarak çıktı. Doktorum hafif başlangıç düzeyinde polikistikover var dedi. Androjen hormonlarım biraz yüksek olduğu için sivilce ve kıllanma problemi yaşadığımı söyledi. Bunun üzerine DİANE isimli antiandrojen bir ilaç verdi. Kullanmakta tereddütlerim var hocam. Sizce tanı ve tedavi doğru mu?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Kilonuz boyunuz kaç? Adetleriniz 35 günü geçer mi? Fizik muayenenizi yapmak gerekir. Bizim başka istediğimiz tahliller de var. Bunları da yapmak lazım. Endokrine de başvurmanız uygun olur. Hayırlı günler dilerim. 05.04.2021 17:30 tarihinde cevapladı.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş