Doğum kontrol hapı mide bulantısı kusma

  • Merhaba ben polikistik over tedavisi görüyorum (kist ve hursitizm). Doktorum diane35, flutamid , aldactone üçünüde her gün içeceğim bir tedaviye başladı ancak ben her gün ilaçları içerken kusuyorum. Mide koruyucu ile içmeye başladım ama o da etki etmedi. 21 gün oldu ama Her gün midem bulanıyor kusuyorum bünyem ilaçları kaldırmıyor. Doktoruma gittiğimde devam etmemi isteyecek ama 20 yaşındayım psikolojim bünyem alt üst oldu içmeye devam etmeli miyim siz ne önerirsiniz bu üç ilacın birlikte verilmesi doğru bir tedavi süreci mi?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun flutamidin yan etkisi olabilir. Bazen karaciğer toksisitesi yapabiliyor. Hemen doktorunuza başvurmanız uygundur. Hayırlı günler dilerim 09.11.2020 21:16 tarihinde cevapladı.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş