Ergenlik döneminde ilaç

  • Merhaba hayırlı günler. 21 yaşında erkeğim. Sayın hekimim sorun şu: ergenlik bitmeden kısa süre spor amaçlı (yapılmaması gereken) 1 2 aylık Steroid hormon takviyesi ergenlikte kullanıldığı için gelişmeye, büyümeye zararı var mıdır? Zararı kalıcı mıdır? Sağ olunuz.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun boyunuz hedef boy oluşmuş fazla kilolu değilseniz bir sıkıntı olmamıştır. Hayırlı günler dilerim. 09.11.2020 20:52 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş