Ergenlik sorunu

  • İyi günler doktor hanım size müsadenizle bir sorum olacak. Oğlumla ilgili 5 yıl önce bir yumurtalığı yukarda olduğu için ameliyat ettirdik. penisi de yumurtalığı yukarda olduğu için yaşıtlarından küçük olduğu söylendi tedavi için ergenliğe girmesi söylendi şuan 12 yaşında daha götürmedik kendi durumundan oğlum biraz rahatsız ben çok üzülüyorum bu haline lütfen yardımcı olur musunuz. ne yapmamız gerekiyor tedavisi var mı götürelim mi yoksa bekleyelim mi normal mi oğlumun bu durumu detaylı bir cevap verirseniz çok memnun olurum hocam şimdiden teşekkürler.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun mutlaka çocuk endokrine başvurun. Hayırlı günler dilerim 06.12.2020 14:23 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş