Gebelik şekeri

  • Merhaba hocam 28 haftalık gebeyim. 50 g şeker yüklemesi sonucu açlık kan şekerim 193.8 çıktı. Endokrinle 2 günlük takip sonucu diyetisyenle görüşüp diyete başladım. Açlık ve tokluk değerlerim genelde sınırda çıkıyor. Günlük aralarda yükseliyor tekrar randevum 2 hafta sonra. Bu zamana kadar arada çıkan açlık ve tokluk yüksek şekerim sorun mu? Hemen mi gitmem gerekir?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Size verilen diyete uymanız çok önemli. Bol sıvı tüketin, evin içinde yürüyüş yapın, inşallah iyi olur. Hayırlı günler dilerim. 06.12.2020 14:46 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş