Haşimato hastalığı

  • hocam merhaba antikaor 1300 tsh 5.1 42 yaşında erkek nodül yok lenf bezi avr dendi ialç kullanmaya gerek varmı.Ancak son zamanlarda biraz kilo aldım kilo alınca tsh yükseliyor kilo verince tsh düzelirse ilaca ihtiyaç varmı tsk ederim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun acaba hangi antikorunuz yüksek çıktı sınırda bir değer, tsh yükselmeye başladığında metabolizma bir mikter yavaşlar su tutar bu yüzden kişi kilo almaya meyilli olur endokrinde takip olunuz hayırlı günler dilerim. 31.03.2021 22:33 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş