Haşimato ve ilaç kullanımı

  • Merhabalar haşimato hastasıyım. Antitpo 314 diğer değerlerim tsh, t3 ve t4 normal bu durumda eutrox 25mg kullanıyorum. Devam etmelimiyim. ömür boyunca ilaç mı kullanacağım. Bağışıklık sistemim troid bezine saldırıyorsa dışardan hormon almam ne derece mantıklı.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Düşük doz ilaç alıyorsunuz. Doktorunuzla beraber kesilip bir bakılabilir hayırlı günler dilerim. 28.11.2020 21:35 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş