Hipofizer yetmezlik

  • Hipofiz adenomu ameliyatından sonra hipofiz bezi yetersizligi için kortizol ilacı kullanıyorum ( hidro kortizon 25 mg ). Hangi hastalıklarda ne kadar artırmam lazım. Eğer kovit19 olursak ne yapmalıyım.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun ekstra stres oluşan durumlarda hastalıklardan pnömoni, idrar yolu enfeksiyonu sistemik enfeksiyonlar bu gibi durumlarda ilaç dozu bir buçuk iki katına çıkarılır daha ciddi durumlarda parental adrenal kriz durumunda verilebilir hastanede yatarken endokrinde takip olmaz iyi olur. Hayırlı günler dilerim. 28.11.2020 21:33 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş