Hipoglesimi, ilaçlar

  • Merhaba Hocam. Beta bloker ve anti depresan ilaçlar hipoglisemi sebebi olur mu? Ben 6 aydır hipoglisemi yaşıyorum. Bu ataklarım yukarıdaki ilaçları aldıktan 3 saat sonra başlıyor. Başka zaman diliminde böyle olmuyorum. Bu konudaki yorumunuz nedir? İyi çalışmalar.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Yemekten 5 saat sonra olan kan şekeri düşüklüklerine reaktif hipoglisemi diyoruz. Reaktif hipoglisemiye neden olan etkeni bulmak gerekir. Daha çok diyabete yatkınlık, insülin direnci, obezite, basit karbonhidratları çok tüketmek, çay şekeri, pekmez, reçel, fazla bal, şekerli, kolalı, gazlı içecekler, bisküvi, poşet işi gıdalar bunlara neden olur. Ekmek, hamur işi, pilav, makarna, patates çok yemek de tetikleyebilir. Beta bloker hipoglisemiye duyarsızlığı arttırır. İlaçlarınız çok hipoglisemiye neden olmaz, Endokrine başvurunuz, hayırlı günler dilerim. 25.04.2021 12:36 tarihinde cevapladı.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş