Hirsutizm ve diane35 kullanımı

  • Merhaba, 19 yaşındayım. 2020 haziran ayında PCOS teşhisi kondu. Vücudumdaki kıllarda sertleşme, çoğalma var ve çok sivilcelenme vardı. 5 kutu Diane35 kullandim, 1 ay ara verdim şimdi 8. Kutumu içiyorum. Diane35 ne kadar süre ara vermeden kullanılabilir? Lazer epilasyon da yaptırıyorum, ilaca ara vermek kılların tekrar canlanmasına sebep olur mu?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun diane 35'i en az bir buçuk yıl kullanmak lazım şikayetlerinizi azaltır kilo almayınız endokrinde takip olunuz hayırlı günler dilerim 20.02.2021 15:24 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş