Hocam lütfen bakabilir misiniz?

  • Merhaba Ayşe hocam reaktif hpoglisemim var zayıflamaya çalışıyorum 6 öğün mu beslenmeliyim aralıklı oruç yapabilir miyim sorun yaşar mıyım acaba? Cevap verirseniz çok mutlu olurum bu konuda diyetisyenler endokrin doktoruna sormamı söylüyor bulunduğum ilde endokrin yok cevabiniz çok kıymetli benim için.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun insülin direncini kırmada aralıklı orucun başarısı gayet güzel aralıklı orucu denemenizi tavsiye ederim basit şekerlerden pekmez reçel bal, ekmek hamur işi pilav makarna yoğun beslenmekten, şerbetli tatlılardan, gazlı, şekerli içeceklerden uzak durmanızı öneririm. Hayırlı günler dilerim. 04.03.2021 17:31 tarihinde cevapladı.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş