Kadınlarda testesteron yüksekliği

  • Hocam meraba bende deri altında yoğun sivilce deri üstü şiddetli akne saç dökülmesi ve erkek tipi kıllanma var. Doktora gittim yumurtalıklarımda testesteron oranım çok yüksek çıkmış ama doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum bunun başka tedavi yöntemi var mı?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun testosteron yüksekliği için antiandrojen tedavi gerekebilir. Kilolu iseniz kilo vermeniz uygundur. Endokrinde takip olmanız iyi olur. Hayırlı günler dilerim 09.11.2020 20:44 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş