Kc, dalak büyümesi

  • 4 yıldır karaciğer dalak büyümesi var. PLT wbc düşük, 35 yaşındayım. Aynı durum annemde de var 5 yıldır. Ne olduğu çıkmıyor, sanırsam yapılacak tüm tetkikler yapıldı, sürekli kontrole gitmek çok yıprattı beni. KC 165 civarı, dalak 145 civarın çıkmakta. Wbc 3.5 larda, PLT 130 larda. Şimdiden teşekkürler.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun hem dalak hem karaciğer büyüten bir de kemik iliğini etkileyen gaucher gibi endokrin ve metabolik hastalıklarda akla gelmeli. Hematoloji, endokrin ve gastroda takip olabilirsiniz. Hayırlı günler dilerim. 29.10.2020 20:50 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş