Kolesterol yüksekliği

  • Kolestetol yüksekliği tahlilde hdl40 ldl140 trig237 tkol230 ldlyi trig düşüremiyorum hafyada 3 yumurta hergun 7,zeytin her sabah dogal hindistan cevizinden bir tatli kasigi içiyorum unutkanlığa iyi geliyor. bu doz zararı var mı öneriniz yok mu nasıl beslenebilirim kabızlık halinde Epsom tuzu bir cay kaşığı suda eritip iciyorum zararı var mı boynunun sol tarafında bir süredir bir tarafında gerilim hissediyorum sebebi ne olabilir boyun fıtığı kireçlenme olabilir mi teşekkürler makat çatlağı için locafen krem kullanıyorum günde bir kere önemli zararı var mı size güveniyorum.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kollestrolleriniz çok kötü değil. hipertansiyon, diyabet, koroner arter hastalığınız yoksa ldl 130'un altında olsa yeterli. trigliserit 150'nin altında olsa yeter. bunun için tereyağ ve diğer yağlar yerine az zeytinyağı kullanmak gerekiyor. yedikleriniz aşırı miktar değil, yiyebilirsiniz. yürüyüş yapmanız, sebze ağırlıklı beslenmeniz, lipidlerin düşmesinde daha etkili olacaktır. kabızlık durumunda magnezi calsine (1 ölçek) kullanalım. geçmezse akşam da bir ölçek alalım. bu bir ilaçtır, dozu bellidir. boynunuzdaki gerilimin sebebi, boyun fıtığı, kireçlenme veya boyun düzleşmesi olabilir. fizik tedavi doktoruna görünelim. locafen kremini karaciğerinizde bir sıkıntı yoksa kullanabilirsiniz. Çok geçmiş olsun.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş