Mr sonucumu yorumlar mısınız

  • Sonucu yorumlarmısınız? Hipofiz gland yüksekliği orta hatta normaldir. Gland konturları muntazamdır. Nörohipofiz pitüiter gland posterioründe yağ içeriği nedeniyle hiperintens sinyal özelliğinde ve normal boyutta izlenmektedir. ınfindubulum minimal sola deviyedir. Kontrast verilmesinden sonra elde edilen sekanslarda gland giderek artan tarzda yoğun enhancement göstermiştir. Erken ve geç dönemde elde edilen kontrastlı sekanslarda gland parenkimi içerisinde parenkiminden ayırt edilebilen net demarke lezyon saptanmadı Görüntü alanına giren optik kiazma, suprasellar sistern, bilateral kavernöz sinüsler, beyin sapı oluşumları ve serebral hemisferlerde patolojik form ve sinyal değişimi saptanmadı. Bilateral internal karotid arter petroz ve kavernöz segmentleri normal kalibrasyonda ve patent akımla uyumlu flow-void sinyal özelliğindedir. Klival ve petroz apikal yağ homojendir.Sfenoid sinüs sağ yarıda inflamatuar mukozal kalınlaşma izlendi. Etmoid sinüs ve nazofarenks aerasyonları tabiidir.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun hipofiz MR'I normal görünüyor hayırlı günler dilerim 05.11.2020 11:46 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş