Nefes darlığı problemi

  • Merhabalar yaklaşık 2 yıldır yemeklerden sonra daha fazla olmak üzere ve şekerli yediğimde nefes darligi yasiyorum ve geceleri uykuya dalamiyorum nefes darlığından dolayı . Gün içinde nefes darligiyla birlikte beynime basınç yapiyor birşeyler ve arada uyuklama geliyor . Doktor gıda intoleransi olabilir dedi . Şekeri kestim ekmeği kestim ama hala arada oluyor . Ne olabilir bu yaşadığım? nereye gitmeliyim lütfen yardımcı olur musunuz ?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun kaç kilosunuz acaba obezite var mı aşırı şişmanlık? çok yüksek kan şekeri ya da diyabet koması olmadığı sürece diyabet nefes darlığı şikayeti yapmaz. çok yiyorsanız diyaframa bası nedeniyle nefes darlığı şikayeti çekiyor olabilirsiniz ama çok yemiyorsanız kilolu değilseniz açlık kan düzeylerine bakılır onlar normal ise göğüs hastalıklarına nefes darlığı için başvurmakta fayda vardır. hayırlı günler dilerim 24.02.2021 17:22 tarihinde cevapladı.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş