Polikistik over

  • Hocam ben tüylüyüm ama erkeksi kalın tüylerim yok , ten beyaz ayva tüyler siyah(kökleri sarı ve cılızlar) ama çok varlar.. Gözüme battığı için kadın doğuma gittim. Ultrason temiz çıktı yumurtalık boyutları endrometrium kalınlığı vs hepsi tamamen normale işaret ediyordu. Adetim düzenli. Kilom ideal seviyede. Progesteronuma baktı oda 21 çıktı. Yani yumurtlamam da gayet iyiymiş. Şimdi bende pkos olmadığına mı işaret ediyor bu sonuçlar. Tüylü olmam genetik midir. Yoksa bu tetkikler yeterli değil mi? Ne yapmam lazım. Teşekkürler.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun bu tüylenme patolojik olmayan bir tüylenme kadın doğum görmüş önemli bir şey olsaydı endokrine yönlendirirdi aklınızda soru işareti kalırsa endokrine de başvurabilirsiniz hayırlı günler dilerim 13.12.2020 20:46 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş