Postpartum troidit mi graves mi?

  • Merhaba Hocam.6ay önce doğum yaptım.5.ayımda tsh0.007 T3 5.7 idi.Ama geçen hafta yaptırdığım testimde tsh Ve t3 normal T4 düşük çıktı.Fakat TSI 4.09.Sağ göz kapağımda şişlik var. Hipertrodi belirtilerim geçti. Troid ultrasonum trodit ile uyumlu. 6mm nodül var.Ben şimdi graves miyim yoksa postpartum trodite bağlı bir göz şişmesi mi? Kıymetli cevabınız benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun postpartum tiroidde en iyi ayırt eden tsi dir. Sizin yüksek testlerde sıkıntı olabilir. ultrasondaki bezin kanlanması önemli kombine değerlendirmek lazım endokrinde takip olmak gerekir. Hayırlı günler dilerim. 06.12.2020 14:40 tarihinde cevapladı.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş