Prediyabet

  • Değerli hocam iltihaplı eklem romatizması araştırması için kan tahlili yapıldı, 14 Eylül' de 85 değer olan Glukoz (Açlık) değerim, bu hafta 102 çıktı. Fakat 14 Eylül'e kadar irritabl bağırsak sendromu nedeniyle neredeyse hiç yemek yiyemiyordum. Bu 2 ay içinde sağlığıma geri kavuştum ve çikolata,tatlı ve hamur işine kendimi çok verdim. Acaba bu tetiklemiş olabilir mi ? Sizce değer çok mu yüksek ? Prediyabet denilmesi için yoklukta mı bakılmalı ?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun açlık kan şekeri yüksek bozulmuş açlık glukozu prediyabet diyoruz gerçekten son zamanlarda yediğiniz basit şekerlerden olabilir hayatınızdan biraz basit şekerler çıkarın sağlıklı beslenmeye gayret edin hayırlı günler dilerim 06.12.2020 15:27 tarihinde cevapladı.

25 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş