Prolaktin yüksekliği nedeni

  • Merhaba hocam ben 23 yaşındayım. Evliyim her iki göğsümden de süte benzer bir sıvı geliyor. Adetlerimin arası 40 gün sürüyor ve adet olduğumda da 2 gün sürüyor. Kadın doğum bölümü ne gittim. Tahlillerim yapıldı ve FSH : 9.67 Estradiol (E2) (Serum/Plazma) : 38 Lüteinizan hormon : 15.6 Prolaktin : 42.4 TSH : 2.01 Sonuçlarım şu şekilde çıktı. Doktorum süt hormonun yüksek dedi sebebi ne olabilir ne yapabilirim 42.4 çok mu yüksek bir seviyedir.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Prolaktin yüksekliği nedenleri çok çeşitli olabiliyor. En sık neden kullanılan ilaçlara bağlı olabiliyor. İkincisi tiroit hastalıkları, hipofiz hastalıkları, polikistik over hastalığı gibi pek çok nedeni var. Bu yüzden ayırıcı tanı için endokrin polikliniği ne görünmeniz uygundur. Hayırlı günler dilerim. 28.11.2020 21:27 tarihinde cevapladı.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş