Saxenda iğne kullanımı

  • Merhaba hocam, insülin direncim nedeniyle 1 ay önce saxenda iğne kullanmaya başladım. Ramazan ayında oruç tutarken kullanmamda bir sakınca var mıdır? Yok ise saat olarak ne zaman yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun saxendayı kullanırken bulantı kusma şikayeti oluşmuyor ilacı tolere ediyorsanız kullanabilirsiniz orucunuzu açtığınızda saxendayı yaparsınız iftar zamanı, günler uzun olduğu için iftara kadar şeker düşmesi yaşayacak mısınız bir takip etmeniz gerekir endokrinde takip hayırlı günler dilerim. 31.03.2021 22:35 tarihinde cevapladı.

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş