Subklinik hipotroidi ve troidit

  • Merhabalar hocam. T3-T4 değerlerim referans aralığında. Tsh değerimde 4.8- Tsh referans aralığının maksimum değeri ise 5.3. ---Anti tpo370,3 ay önce 676 idi. İlaç kullanmadım. İlaç kullanmayı gerektirmeyen Subklinik hipotroidi ve troiditler kısmına girebilirmiyim. Benim için çok önemli. Teşekkürler.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun teyze hanım sınırda antikoru pozitif hashimoti görünüyorsunuz 3 ay sonra bir daha test yaptırınız yükselme ile uyumluysa düşük doz ilaçla başlanır endokrinde takip olunuz hayırlı günler dilerim 06.12.2020 15:26 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş