Tiroid hastalığı

Tiroid biyopsisi Merhaba Hocam Annemin iki hafta önce yapılan biyopsi sonucunda "tiroid sağ lob da önemi belirsiz atipi" tanısı konuldu ve ameliyat olması gerektiği söylendi. Biyopsi yapılırken nodul 6*4 mm büyüklüğünde olduğundan örnek alınması zor olmuştu. Bu nedenle sonuç bizim için çok ikna edici olmadı. Ne yapmamızı önerirsiniz. Tekrar biyopsi yapılması için beklememiz gerekir mi sizden randevu alma imkanımız olması halinde biyopsiyi tekrar yaptırabilir miyiz? Yoksa siz de ameliyat safhasına geçmemizi mi önerirsiniz. Vakit ayırıp cevaplayabilir seniz sevinirim.


Doktor Cevabı:

Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhabalar, öncelikli geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Tek bir nodül ve 6 mm ise 3 ay sonra biyopsiyi tekrarlayalım. Gelirseniz inşaallah ben alırım. Allaha emanet olunuz. 25.02.2020 20:41 tarihinde cevapladı.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş