Tiroid hastalıkları

  • Merhaba.ben yaklaşık 20 yıldır hipotiroidi, sonrasında da haşimoto hastasıyım. 55 yaşında menopoza girdim. şu an 57 yaşımdayım. son 5 yıldır tiroid değerlerim sürekli bozuluyor. ilaç dozum bir az bir cok geliyor ve aralıklarla anksıyete yaşıyorum kış aylarında.her gün 75 mg euthyrox kullanırken 3 hafta önce yıne iştahsızlık bulantı carpıntı gece terlemeleri ile test yaptırdım ultrasonda doktorum tiroid iltihabı geçirdiğimi söyledi . Sonuçlarım söyle. Anti **** anti tg:1.3 **** serbest t3:2.29 serbest t4: 1.12 crp :0.4 çok su kaybettıgım cok terlediğim bir gece sonrası bu testleri yaptırdım. doktorum ultrasonla da bakarak tiroid yangının büyük ilaç dozumun yetersiz oldugunu ve 1 gün 75 1 gün 100 kullanmamı böylelikle şıkayetlerimin de azalacagını belirtti.2 hafta sonra kontrolum var ama son bır kaç gündür rnfişem çarpıntım artıyor ara ara .psikolojik mi ilac dozuna baglı mı bilemiyorum.ilaclarımı 5 hafta bu düzende kullanmalımıyım sormak istıyorum.pandemi nedeniyle sık kontrole gidemiyorum.aynı zamanda astım hastasıyım çünkü.farklı bir gözden bakılmasına ihtiyacım var tesekkürler.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun tsh değerinizi göremedim. Endokrin doktorunuz ilacınızı böyle ayarladı ise kullanıp 6 hafta sonra kontrole gidiniz. Endişe etmeyiniz çarpıntı için kardiyolojiye de başvurmakta fayda var. hayırlı günler dilerim. 24.02.2021 17:15 tarihinde cevapladı.

30 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş