Tiroid papiller karsinom

  • Doktor Hanım patoloji sonucunu paylaşıyorum yardımcı olur musunuz ? Durum nedir ne yapılmalı ? Şimdiden teşekkür ederim Cinsiyet: Kadın Yaş: 34 GONDERILEN ****İROİD BİYOPSİ İŞLEMİ ALINMA BICIMI:İ İİA KLINIK **** bezi sağ lobundaki yaklaşık 14x12 mm boyutundaki olan milimetrik boyutlu kalsifikasyonalr içeren hipoekoik solid nodülden İ.İ.AB alndı RAPOR BİLGİLERİ MAKROSKOPİK BULGULAR: 4 adet yayma (2 alkolde, 2 havada fikse), 2 PAP 2 Giemsa boyandı. 1 adet sıvı bazlı sitoloji tüpü: 1 adet PAP boyalı sıvı bazlı sitoloji preparatı hazırlandı, 1 adet hücre bloğu yapıldı ve H.E boyalı kesit hazırlandı. TANI: MALİGN SİTOLOJİK BULGULAR, - TİROİD, SAĞ , İİA, YAYMA, SIVI BAZLI SİTOLOJİ VE HÜCRE BLOĞU. İmmünohistokimyasal bulgular: CK19, Galektin, HBME-1: Pozitif YORUM: Bulgular "Tiroid Papiller Karsinom" ile uyumludur.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. atabilirsiniz ameliyat gerektiriyor endokrin polikliniği'ne giderseniz genel cerrahiye yönlendirir. Boyun ultrasonunda lenf nodu var mı ona bakılır. Geçmiş olsun. 28.11.2020 21:30 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş