Tiroid ultrasonu

  • Merhabalar hocam annemin tiroid ultrasonunu yorumlarsanız sevinirim. Sağ lob lateralde 16 mm çapında kistik dejenere alanlar içeren ince hslosu bulunan izoekoik bir nodül izlenmiştir. Tanımlı nodül inferiorunda 6 mm boyutlu hipoekoik solid bir nodül izlendi. Sol lobda 18x19 mm boyutlu bez konturda lobulasyona yol açan periferal milimetrik kalsifikasyonlar içeren izoekoik solid nodül izlendi. İsthmusta 22x17 mm boyutlu yoğun kalsifikasyonlar içeren konturu düzensiz hipoekoik hslosu bulunmayan solid nodül izlendi.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun mikrokalsifikasyonlar içeren düzensiz sınırlı olan nodülden biyopsi almak gerekir kan tahlilleri normal ise biyopsinizi yaptırınız endokrinde takip olunuz hayırlı günler dilerim. 10.03.2021 14:49 tarihinde cevapladı.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş