Tiroid ve göz bulguları

  • Merhabalar 27 yaşındayım. Graves hastasıyım. Buna bağlı göz bulgularım var. Tepezza diye bir ilaç duydum yurtdışında. Ülkemizde yokmuş. Acaba ne zaman gelir? Bu konuda çalışmalar yapılıyorsa makaleleri paylaşırsanız sevinirim. Bir de ismelin göz damlası diye bir şey duydum. Galiba sonradan yasaklanmış. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun graves hastalığında göz bulgularının tedavisi multidisipliner bir yaklaşım ister hem göz hem de endokrin takibi çok önemlidir. göz etkilenme aktivitesi skorunuz nedir hepsini beraber değerlendirmek lazım bakmadan bir şey demek zor endokrin ve göz takibi uygundur 09.11.2020 21:13 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş