Tsh düşüklüğü (emziren anne)

  • Merhaba hocam. Gebeliğimden beri troid ilacı kullanıyorum. Şuan oğlum 15 aylık. Emziriyorum, sabah uyanırken çok yorgun oluyorum. Elim ayağımda uyuşukluk, sinirlilik ve unutkanlığım var. Yüzüm ve elimde çok kuruluk var. En son 8 ay önce tahlil yaptırmıştım TSH 0.84 (referans 0.48–4.8) Serbest T4 1.49 (referans 0.93–1.71) 75 mg levotirion kullanıyorum. 2 gün önce tekrar tahlil yaptırdım TSH 0.31 / Serbest T4 1.43 çıktı. Sonuçları göstermek için tekrar hastaneye gittim ama dr izine çıkmış. Bebeğimle tekrar hastane kalabalığına girmek istemiyorum. Kaç mg devam etmem gerekiyor? Başka önereceğiniz takviye var mı? Cevap verirseniz çok sevinirim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun Tsh 03 biraz baskılanmış. bir gün 50, bir gün 75 alalım. 2 ay sonra tekrar kontrol edelim. Bebeğe baktığınız için yoruluyorsunuzdur. Kansızlık yok ise karaciğer böbrek testlerimiz normal b12 folik asit d vitamini ferritin normal ise bir sıkıntı yok demektir. Biraz sizi dinlendirecek birilerinin olması iyi olur. İnşallah bebeğiniz büyüyecek yorgunluk geçecek hayırlı günler dilerim. 14.04.2021 16:15 tarihinde cevapladı.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş