Tsh hormonu değerlerim

  • Hocam, yakın zamandaki TSH değerimden: -15 martta çıkan Referans aralığı: 0,55-4,78 değ**** -21 nisandaki değerim: 0,309 -D vitamini değerim Referans aralığı:75-375 değerim: 25 çıktı. Bu zaman aralığında antidepresan, anal fissür için krem ve kolojen kullanmaktayım. D vitamini eksikligi ya da kullandığım bu ilaçlar TSH değerinin düşmesine etki etmiş olabilir mi. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkür ederim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun tsh değerinizin baskılanmasında tiroidde nodül var mı otoimmün bir durum var mı bakmak gerekir 2 ay sonra tdh'yı tekrarlayın, trkrar baskılı çıkarsa endokrine başvurunuz, kullandığınız ilaçların tdh, d vitaminine etkisi yoktur hayırlı günler dilerim. 25.04.2021 12:16 tarihinde cevapladı.

18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş