Yaz kış üşüyorum


Merhaba hocam, sürekli yaz kış üşüyorum. Titreme geliyor. Birden ateş basıyor terliyorum. Terden sonra üşümek geliyor. Çarpıntım var. Sürekli kendimi sıkıyorum. 8 sene önce boğazımda nodül var denmişti. Bu sebep olur mu buna? Ürolojiye gittim temiz çıktı. Kardiyoloji göğüs temiz çıktı. Karaciğerimde kireçlenme var. Bu sebep olur mu? Kansızlığım yok. Ne sebep olabilir bu duruma?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun kaç yaşındasınız, adetleriniz düzenle mi, tiroid hormonlarınıza en son ne zaman baktırdınız, sorunuz ile bu cevapları tekrar gönderirseniz değerlendirelim hayırlı günler dilerim. 24.03.2021 20:22 tarihinde cevapladı.


  • Merhaba hocam, 51 yaşındayım. Rahimim ve bir yumurtalığım alındı. Adet görmüyorum. Tiroidlerime İki gün önce baktırdım ama tok karnıydı. Sürekli yaz kış üşüyorum. Titreme geliyor. Birden ateş basıyor terliyorum. Terden sonra üşümek geliyor. Çarpıntım var. Sürekli kendimi sıkıyorum. 8 sene önce boğazımda nodül var denmişti. Bu sebep olur mu buna? Ürolojiye gittim temiz çıktı. Kardiyoloji göğüs temiz çıktı. Karaciğerimde kireçlenme var. Bu sebep olur mu? Kansızlığım yok. Bu durum bende 2,3 senedir var. Ne sebep olabilir bu duruma?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun sizin rahminiz ve yumurtalıklarınız ne zaman alındı. Daha çok cerrahi menopoz dediğimiz menopoza bağlı semptomlar görünüyor, ateş basması, birden su dökülmüş gibi terleme bunlar menopoza bağlı şikayetler, şikayetleriniz ameliyattan sonra başladıysa menopoza bağlı diyebiliriz. Eğer ameliyat ile ilişkisi yoksa hormanal bir sıkıntı var mı diye böbrek üstü bezlerine bakılabilir. Başka hormanlara bakılabilir. Endokrine başvurunuz. Hayırlı günler dilerim. 24.03.2021 22:14 tarihinde cevapladı.


1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş