İdrarda protein kaçağı

  • Değerli hocam Eylül ayında irritabl bağırsak sendromu için yapılan tahlillerimde, idrarda 5,6 lökosit ve +2 pozitif protein görüldü. 1 ay sonra dizlerde romataid artrit şüphesi için yapılan tetkiklerimde 2 kez spot idrarda 75 mg civarında protein saptandı. Birisnde protein görülmedi. 24 saatlik idrar tahlilimde ise 161 mg çıktı. Hocam böbrek karwciğer enzimleri iyi fakat çok korkuyorum bu değer beni diyalize kadar götürür mü sizce ?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun sınırda bir protein değeriniz var 150'nin altı normal şişmanlık hipertansiyon durumlarında da olabilir takip edilmesinde fayda var hayırlı günler dilerim 13.12.2020 21:03 tarihinde cevapladı.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş