Polikistik

  • Merhaba hocam 22 yaşında 1.60 boyunda 53 kiloyum. Tuylenmem çocukluğumdan beri yaş grubuma gore fazlaydi fakat adetlerim düzenliydi. Tuylenmem için doktora gittiğimde herşeyin normal olduğunu söylediler. Fakat gitmemden 2 sene sonra adetim kesilfi 6 ay kadar adet olmadım okul dersler stresten olabileceğini düşündüm. Doktora gittiğimde testesteronuj çok yüksek olduğunu söyleyerek yazz doğum kontrol hapini verdi. Degerlerimi kendim inceledim internetten araştırdım adetimin 3. Günü endokrine gitmeye karar verdim. ( 4 ay doğum kontrol hapı kullandıktan sonra) sonuçlarım şöyle hocam Prolaktin-- 25.3. Üst sınır:23.3 Esradiol -- 40.69 Testesteron-- 0.464 üst sınır 0.481 Dho so4 --- 534 üst sınır 407 Progesteron-- 0.301 Lh 12.8 Fsh 7.11 TSH 2.31 bu şekilde Aldacton ve Yasmin kullanmamı söyledi. Ayrıca daha önce gittiğim kadın doğumcular polikistik tanısı koyfu fakat ultrasonda göremediler Hocam daha iyi şekilde muayene olmak istiyorum fakat öğrenciyim. Ancak burdan size ulaşabildim. Aldacton uzun süreli tüylenme de işe yarar mı? Doğru bı ilaç tedavisi mi? Tuylenmem son iki yıldır çok fazlalaştı erkek tipi tuylenmem var kol bacak içleri göğüs boyun yüz kalça aklınıza neresi gelirse. Lazere gitmeyi düşünüyorum fakat bu durumda çokta ise yaramayacağını okudum. Yorumunuza bilginize ihtiyacım var.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun aldatt 10 ve yaz güzel bir tercih tedaviden fayda görürsün etkisi en erken 6 ay 1 yılda ortaya çıkar ilacı düzenli kullan bir ara endokrine kontrole git. extra farklı bir hormonal bozukluk var mı bakılır hayırlı günler dilerim 06.12.2020 15:08 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş