Vücutta kırmızı çizgiler

  • Merhabalar. Vücudumda göbekte, göbek yanlarında, dizimin arkasında, meme bölgesinde uzun kırmızı çatlak gibi çizgiler var. Dahiliye uzmanına göstermiştim ancak kortizon hormonuna bakılması lazım demişti. 2-3 Sene önce de farklı bir sebepten ACTH bakılmıştı ve 87 çıkmıştı. Bu çizgiler kortizondan mi oluyor? Teşekkür ederim şimdiden yaşım 18.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun, bu çizgilenmeler mor strialar diyoruz, bunların sebepleri çeşitlidir, mutlaka ayırıcı tanı yapmak gerekir. Steroid (kortizol) metabolizması ile ilgili bir bozukluk var mıdır bakmak lazım. Endokrin muayene ve takibi gerekir. Hayırlı günler dilerim. 03.05.2021 10:40 tarihinde cevapladı.

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş